Ana Sayfa


Haber bülteni üyeliği

dua » Dilek Duaları

Kitaplardan, dostlardan öğrendiğim duaları sizlerle paylaşmak istedim. Herbiri ayrı ayrı kıymetli dualarda bizleri de unutmamanız dileği ile...

ALLAH (cc) hepimizi affetsin.


1-

1 defa Fatiha suresi ardından 3 defa İhlas suresi okunur. Ardından Besmele okunduktan sonra (1100)  defa 'YA MUİZZ' okunur.


2-

2 Rekat namaz  ( ALLAH rızası için )

2 Rekat namaz  ( Peygamber Efendimiz )

2 Rekat Tövbe-İstiğfar Namazı ( 1 fatiha, 3 İhlas okunur) 

2 Rekat Şükür Namazı

2 Rekat namaz Şeyh Abdulkadir Geylani  

2 Rekat Hacet Namazı

kılınır.

33 estağfurullah, 33 Allahumme Salli Ala Seyidina ve nebina Muhammed', 33 defa ' Subhanallah velhamdallah' , 33 ün bitiminde ' Subhanallah velhamdulilallah ve La İlahe İllallah' okunur.Ardından ALLAH'ın 99 isimi söylenecek sonra Kenzül Arş duası okunur. Ardından dileğini söyler. 3 Çarşamba veya Cuma günü okunur.

3-

Namazdan Sonra Okunur.

Kullarını bağışlayan ve onlara cömert olan Allah'tan başka yaratıcı yoktur. Büyük arşın sahibi olan Allah, bütün eksikliklerden uzaktır. Hamd, alemlerin Rabbı olan Allah'adır. Ya Rabbi; senin rahmetini, mağfiretinin büyüklüğünü dilerim. Bütün günahlardan ve kötülüklerden beni koru. Bütün iyiliklere de beni yönelt. Bağışlanmamış günahımı bırakma ya Rabbi! Sıkıntılarımı gider, rızana uygun olan bütün isteklerimi kabul et. Ey merhamet sahibi olan Rabbım !


4-

Haceti veya bir dileği olan kimse , çarşamba , perşembe ve cuma günleri oruçlu olarak geçirir. Yalnız cuma günü cuma namazına gitmeden önce boy abdesti alarak cuma namazına iştirak eder. Yolda giderkende bir fakire sadaka verir . Cuma namazı sona erince , ellerini ilahi dergaha açarak şöyle duada bulunur :

Allahümme inni es'elüke bismikel azıymi bismillahirrahmanirrahıymillezi la ilahe illa hü* Alimül ğaybi veş şehadeh* Hüver rahmanür rahıym*Es,elüke bismikellezimelees semacati vel erda ve es'elüke bismike bismillahirrahmanirrahıymillezi anet lehül vücühü ve haşeat lehül asvatü ve veciletil kulübü min haşyetihi en tüsalliye ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim ve en takdıye haceti... (Burada dileğini söyler).

Allah'ın izni ile duası gerçekleşir.


5-

Servet İsteme Duası
"Allahumme inna nes'elüke-lhüdâ vettukâ vel-afafe vel-ğına"
Allah'ım, Senden hidayet, takva, iffet ve helal yoldan servet isterim.


 

Yatağa Girerken Okunacak Dua
"Allahümme, kınî azâbeke yevme teb'asu ev tecme'u ibâdeke''
Allahım! Kullarını yeniden dirilttiğin veya topladığın  gün beni azabından koru.


Zalimden Korkar İsen
Yâ ilâhe, Cebrâîle ve İsrâfîle ve Mikâîle ve Azrâîle ve yâ ilâhe İbrâhîme ve İsmâîle ve İshaka ve münzelit Tevrâti vel İncîli vez Zebûri vel Fürkân, Kün lî, câren min fülanibni Fülân, min kezâ ve kezâ


Belli Bir Saatte Uyanmak İçin
Belirli bir saatte uyanmak isteyen kimse, Kevser sûresini üç defa ve Allah'a güvenle okuyup yatarsa, istediği saatte uyanır.


 

Besmele okunur ardından;

ALLAH'ın gücü ile, Peygamberin gücü ile Şayh Ahmedi Halifenin yardımıyla denerek dua edilir.

 

 

  Eklemek istediğiniz bildiğiniz duaları benimle paylaşın burda yayınlayalım.

Editör Bilgileri

Elif A...


Editöre Ulaşın

En Son Güncellenenler

freebsd
apiterapi
azdavay_bakirci
aramamotorlari
uyku
kazimkoyuncu
peyzaj

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi